מנדפים למטבח

דרישות היחידה לאיכות הסביבה ומכון התקנים הישראלי קובעים בין היתר מה צריך להיות המפרט המתאים של מנדפים למטבח. בעזרת מערכות סינון וטיהור אוויר מן הסוג הזה ניתן להשיג שורה ארוכה של יתרונות:

א. התאמה למטבח לצורך קבלת רישיון עסק – התקנת מערכות אוורור וסינון אוויר היא לעיתים קרובות תנאי לקבלת רישיון עסק. את המערכות צריכים להתקין בעלי מסעדות בענף המזון ומשקאות. באמצעות התקנה מקצועית ונכונה של המערכות ניתן לחסוך את תהליך הרישוי ולמנוע הוצאות מיותרות.

ב. יעילות סינון גבוהה – הדור החדש של מערכות נידוף מתאפיין ביעילות סינון גבוהה מאוד. המערכות מאפשרות לסנן את כל סוגי האדים, החומרים הכימיים, הגזים והריחות הלא נעימים שעלולים להתפשט בתוך החלל הסגור של המטבח.

ג. נצילות אנרגטית חסכונית – עד לפני מספר שנים נאלצו בעלי מטבחים תעשייתיים לשאת בהוצאות של מאות שקלים בחודש בגין הפעלת מנדפים. כיום יש מערכות נידוף לא פחות יעילות אבל עם נצילות אנרגטית חסכונית. הנצילות האנרגטית מדגישה את הערך המוסף של מערכות הנידוף ואת החשיבות שלהן.

ד. רמת גימורמנדפים לא אמורים לפגוע במראה ובעיצוב של המטבח. יש מערכות נידוף שעונות על סטנדרטים מחמירים במיוחד של רמת גימור, ומערכות שמעוצבות בהתאם לדרישות הלקוח. עמידה ברמת גימור גבוהה היא תנאי לשילוב נכון של המערכת בתוך המטבח.

באיזה מטבחים אפשר להתקין מערכות נידוף?

מנדפים מיועדים לכל סוגי המטבחים. אפשר להתקין אותם כאמור בבתי עסק, מסעדות ובתי קפה כדי לקבל רישיון להפעלת עסק ולעמוד בדרישות כיבוי אש, או לשלב אותם בתוך מטבחים תעשייתיים. אפשרות אחרת היא להתקין את מערכות הנידוף במטבח הביתי, במטבח של בתי מלון, במטבחים של מוסדות ציבוריים וכן הלאה.

הדבר החשוב הוא להתאים את מערכות הנידוף לצרכי הלקוחות ואופי החלל. לרוב מבוצעת התקנה מעל אזורי הבישול ובשילוב עם פאנלים אופקיים לקירוי התקרה. כמו כן, יש לקחת בחשבון שילוב בין מערכות הספקת אוויר ומערכות תאורה. השילוב בין המערכות אמור לשפר את תנאי העבודה בתוך המטבח ולהגן על העובדים מפני התלקחות, דליקות ושריפות.